Oscarová pravidla se mění

4. února 2010 v 20:20 | Lila |  The Dark Knight
Temný rytíř dokázal snad nemožné - pohnul s Akademiky k změně pravidel.

Loňské oscarové nominace Temného rytíře svým způsobem pobouřilo mnoho lidí. Vadilo jim, že pánové Akademici nominovali nejnovějšího netopýra převážně na technické věci, že Heath Ledger byl nominován na vedlejší roli, když ho měli nominovat na hlavní a hlavně - Temný rytíř nebyl nominován v kategorii nejlepší film. Důvod? Přestože Chris Nolan natočil temné drama, základem Batmana je stále komiks a to Temnému rytíři v očích Akademiků uškodilo. A to hnulo žlučí mnoha fanouškům TDK.
Od tohoto ročníku je tedy nové pravidlo. V hlavních kategoriích je filmů nomiovaných 10 a pak jsou - až na vyjímky- po pěti. Je to způsobeno nenominováním Temnýho rytíře do filmu roku. A Akademici natolik povolili, že pozměnili své staré zásady, a další ( nejen) batmanovský film, který dosáhne nebo překoná úroveň Temného rytíře, bude moct být nominován i v kategorii nejlepší film roku. Snad se tedy v budoucnu dočkáme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 4. února 2010 v 21:54 | Reagovat

Konečně dostali rozum, ale trvalo jim to pěkně dlouho. No a co, že je založenej na komiksu!? Žádný bubliny s textem jsem jim u pus neviděla, byl to FILM! Šmitec, ende, šlus! :-D
Joker je opravdu agentem chaosu a tentokrát z toho vzniklo něco opravdu dobrého (ačkoli Temného rytíře už se to netýká :-() ... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.