Leden 2010

Vzpomínáme

22. ledna 2010 v 18:29 | Lila |  Náš blog
Dnes jsou to na den přesně dva roky, co zemřel mladý Australan Heathcliff Andrew Ledger.
Před dvěmi lety dotočil-nyní už jeden z nejslavnějších filmů-Temného rytíře. A vrhl se na další projekt, na Imaginarium dr. Parnasse. Jednoho dne však na plac nepřišel. Smrt si ho našla v půlce natáčení 22.1.2008.
Mladý, talentovaný Heath, který teprve stoupal mezi ty největší hvězdy, odešel bez slova rozloučení. Jeho role Jokera ho však vyšvihla do čela nejlepšího herce své doby a učinila ho nesmrtelným. Zanechal tu po sobě malou dceru Matildu, které jsou nyní čtyři roky.
Miliony lidí po celém světě dnes zapalují svíčku. Truchlí. Vzpomínají. I já jsem za něho dnes zažehla plamínek. Původně jsem chtěla si ji zapálit v pokojíku, pěkně v ústraní, ale táta mi řekl: ,,Heath Ledger byl hvězda první velikosti. Zapal za nás za všechny." To mě dokonale překvapilo-rodiče už rezignovali nad mojí oblíbeností tohoto herce, ale tohle sem nečekala. Teď právě svíčka hoří na čestném místě v obýváku.
V kinech už je i jeho poslední nedokončený film Imaginarium. A konec. Za Heathem Ledgerem spadla opona. Už žádné nové filmy nepřibydou. Už bude jen prázdno. I když ne tak docela. Takto dobří lidé se neztrácejí. Stačí se podívat v noci na hvězdy. On tam někde je. Každý, kdo ho bude hledat, ho najde.


Ve stálém stínu jeskyně

16. ledna 2010 v 19:40 | Lila |  Batman 3
,,Batmanovi nastanou těžké časy.." říká scénárista David S. Goyer.

Jiný rok, odlišná smrt, dva názory

9. ledna 2010 v 20:39 | Lila |  Zajímavosti
Vrána a Temný rytíř. Filmy,nad kterými se vznáší stín smrti.

Celosvětové tržby se mění

4. ledna 2010 v 19:41 | Lila |  Zajímavosti
Přepisují se miliony a žebříčky neboří nikdo jiný než Avatar.

Další rok před námi :-)

1. ledna 2010 v 13:42 | Lila |  Náš blog
Už několik hodin je za námi rok 2009. Za ten rok každý z nás hodně prožil veselé,smutné věci. Filmový svět byl též bohatý. Oficiálně tedy vám všem přeju šťastný nový rok 2010,ať se vám daří vše nač sáhnete a jste spokojení.
Protože začínáme dalších 12 měsíců nenesu jen zprávy ze světa Batmana,ale spíš tak od něčeho trochu. Začněme tedy dobrou zprávou. Scénář k třetímu Batmanovi,který by se měj údajně začít točit v letošním roce,se začíná rodit. Tahle cenná informace unikla studiu Warner Bros a způsobila poplach jak ve včelím úle. Není známo nic bližšího ani směr scénáře a po téhle ,,chybě" ,které se Warneři dopustili,že jim to vyklouzlo,se asi dlouho nic bližšího nedozvíme. Teď budou velice opatrní. Ale co,hlavně,že už se na tom pracuje.
Dále k roli Ennise Del Mara ve Zkrocené hoře. Důvodů,proč si Heath vybral tuto roli, je několik. Chtěl zvládnout náročnou,neobvyklou roli,scénář na něj silně zapůsobil a i jeho tehdejší přítelkyně Naomi Watts ho povbuzovala,aby roli vzal. Heath Ledger to nakonec ale vzal ze zcela jiného důvodu. Když byl ještě malý,rodina zjistila,že Heathův strýc je homosexuál. Heathcliffův otec Kim Ledger mu řekl,že je nemocný a měl by se jít léčit. Jestli ne,tak ať odejde z města. Heathův strýc z města odešel do Ameriky kde se živil jako boxer a snažil se zapomenout na svoji sexuální orientaci. Tohle zapříčinilo velkou trhlinu mezi Heath a jeho otcem a to byl důvod,proč ho Heath nemusel a hledal náhradního otce. A našel ho v režisérovi Terrym Gilliamovi,s nímž i nátačel filmy a během poslední Imaginaria zemřel. Pro Gilliama to bylo, jako kdyby ztratil syna.
Odejďeme ale od těchto smutných zpráv. Dobrá zpráva je,že se chystá pokračování ke hře Arkham Asylum. Pokračování by se mělo jmenovat ARKHAM HAS MOVED,odehrávat by se mělo krátce po příběhu prvního Akrhamu a jako zporáci se tam objeví kromě Jokera a Harley Quinn i Tučňák,Two-face či Catwoman. Také je nový trailer na Nolanovo Inception a režisér ukázal ( jako obvykle) jen tolik,abyste si mysleli,že o filmu už něco víte a až na něj vyrazíte do kina,tak nakonec zjistíte,že o něm nevíte vůbec nic.
A teď je tu před námi dalších 365 dní. Tak s chutí do nich!

Inception...a pokračováni Akrhamu...