Make-up aneb móda klaunů

7. listopadu 2009 v 19:01 | Lila |  The Dark Knight
,,To klaunské nalíčení jsem si dokonale užíval," usmívá se představitel vražedného Jokera.

,,Make-up jsem sice obstarával já,ale byl to Heath,kdo vzezření Jokerova make-upu vymyslel," říká J. Canglione,hercův maskér. ,,Chtěl jsem aby měl Joker pořádné jizvy,a ne jen protáhlá ústa," vysvětluje Heath Ledger. ,,Aby je nezakryla ani rtěnka-jednoduše aby vynikla jejich strašlivost. Celý make-up jsem chtěl prostě výrazný-výraznou rtěnku,černé oči,bílý obličej,prostě aby to ostře kontrastovalo. Nejlepší bylo,když jsem měl make-up v scéně na policejní stanici rozmazany a barvy vpité do sebe a na čele už tu bílou trochu smázlou,takže bylo jasné,že se pod tím líčidlem skrývá člověk,který byl možná jednou normální. I když v případě Jokera nevím, jestli je něco takového vůbec možné," směje se Heath.
V maskérně Heath pokaždé zkřivil obličej a maskér mohl kouzlo s líčením zahájit. ,,Snažil jsem se opravdu co to šlo,aby ten make-up opravdu vyjadřoval Jokerovu frustraci,schizofreničnost a nebezpečnost. Heath byl z výsledku opravdu nadšený," vzpomíná Canglione.
,,Ten make-up byl úžasný! Předčilo to moje očekávání, jaký by to asi mohlo být. Cítil jsem se, jako bych neměl žádný make-up. Když jsem se poprvé podíval do zrcadla a viděl tam tu zmalovanou tvář...věděl jsem,že tam jsem já,ale viděl jsem někoho úplně jiného. Maska vás prostě schová a v tu chvíli vás utváří ona," popisuje herec.
,,Vzpomínám si,že chvilku po prvním nalíčení vtrhl do maskérny Christian Bale," vypraví Canglione. ,, Vrazil tam,pak se zarazil s otevřenou pusou a nevěřícně povídá: , Jsi to ty,Heathe?´ a Heath odpověděl už hlasem vycvičeným pro film: , Ne, já jsem Joker.´ "

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 7. listopadu 2009 v 21:46 | Reagovat

Wáu! :-) Jako Heath má recht - je to pod nalíčením on a přitom není... Já mám "problém" ho poznat i ve scéně, kdy nalíčení není (simulované zabití Gordona) :-) A že si to vymýšlel sám - je vidět, že měl talent a cítění na ledacos :-)
Líbí se mi historka s Christianem na konci :-))

2 Barley Barley | Web | 8. listopadu 2009 v 14:58 | Reagovat

"ne, já jsem Joker :D" z toho mám dost :D jo ale souhlasím s Nine já jsem ho poznala jenom podle toho znamínka na obličeji jinak bych v životě neřekla že tohle může být Heath...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.