Vzpomínky

4. srpna 2009 v 17:16 | Lila |  The Dark Knight
Rozhovor s Heathem i Christianem tu je. Ale co hlavní spojovací článek Chris Nolan? V článcích o trojce Batmana uvádím jeho postoj,ale jaký je vlastně JEHO pohled do minulosti? Proč se teď ke všemu staví chladně a odmítavě? Dozvíte se,že Heath nebyl v Temném rytíři ,, jen" hercem,ale měl úloh víc...


Z tohoto rozhovoru uvidíte,že Heath na place nebyl jen Joker. Byl i asistent producenta a režie. Chris Nolan vypráví o kousku natáčení,pocitech,plně z toho můžete pochopit PROČ už nechce jiného Jokera,protože to není všechno až tak jednoduché...Mně se při překládání dostal článek hluboko do srdce, jako bych byla na natáčení a všechno to viděla jeho očima. Je to složitý,nejdte to správně popsat,musíte to z toho cítit sami.Doufám,že z rozhovoru poznáte, jak strašně rád měl Chris Nolan Heatha Ledgera.

,, Jednu noc,když jsem stál na LaSalle Street v Chicagu a snažil jsem se zachytit záběr pro Temného rytíře,asistent producenta mi na skateboardu projel přes záběr. Mlčky jsem proklínal ten moment,kdy Heath poprvé projel před zaplou kamerou kolem štábu na skateboardu s plně nalíčeným make-upem.
Byl jsem připravený
na reakce Batmanových fanoušků ohledně skateboardingování Jokera,ale skutečný výsledek byl rozšíření tohoto záběru mezi nejmladší obecenstvo. Když se zeptáte těch dětí proč si do škol nosily skateboardy,odpoví vám upřímně,že neví. Takto opravdově zapůsobil tedy jeden herec-stejně neviditelný a přirozený jako gravitace. To je to,co Heath měl.
Heath byl průlomový s kreativitou. Bylo to v každým jeho gestu. Jednou mi řekl,že se mu líbí čekat mezi prací a tvořivostí. Že je to to,co potřebuje. Pracovat,ale mít volnou ruku. Tento postoj měl na natáčení každý den. Neexistuje moc herců,kteří se stydí,když si často stěžujete,že nedokážete udělat svou prací lepší svět. Heath byl jedním z těch mála. Jednou jsem já,on a ještě jeden herec natáčeli komplikovanou scénu. Měli jsme dva dny na natočení a na konci prvního dne měli s něčím přijít a Heath byl ustaraný,že jsme neměli nic,čím bychom skončili. Chtěl to dotáhnout až do konce.
Je obtížný zeptat se štábu, jestli bysme to mohli nějak zakončit teď v tuto chvíli,když jsme všichni věděli,že máme dost času,abychom to dokončili zítra. Ale zdálo se,že všichni pochopili,že Heath přišel s něčím speciálním a tak jsme toho chtěli využít. O měsíc později jsem se už naučil to,jak Heath nechal ,,sestavit" tu noc, tiše si navzájem
děkoval se štábem za pozdní natáčení. Tiše. Žádný přinucení se k pointě,prostě vděčnost za šanci vytvořit to. A tu vážně šanci mu dali.
Ty noce v ulicích Chicaga byly naplněny senzací. Mohlo to být nudný pro herce,ale Heath byl fantastický,dychtivě přijímal naše pozvání jezdit s autem,na kterém byla kamera. Jako bychom honili nějaký vehikl přes filmový obchod-nebylo to ovšem
pro vzrušení,ale pro to,být součástí toho všeho. Když byla volná chvíle,Heath přinesl laptop do auta a my měli vysokorychlostní vysílání jeho práce a projížděli jsme to-bylo to vzrušující a znepokojivé. Ta jeho nevázanost na mě působila vyčerpávajícně a přesto energicky. Nikdy jsem se necítil tak starý jako tehdy,když jsem sledoval a zkoumal Heathův talent.

Když se dostanete k sestřihu filmu a ohlédnete se zpět za tou prací,za tou obrovskou prací,kterou vám ten film dal,cítíte zodpovědnost a vděčnost k hercům,kteří vám věřili, a Heath nám dal všechno. Když jsem začínali Temného rytíře sestřihovat,rád jsem přemýšlel o vzájemném výběru,vzájemné úpravě,vzájemném natočení Temného rytíře. Představoval jsem si,že až bude sestříháno,ukážeme mu hotový film-sedět třetí nebo čtvrtou řadu za ním,sledovat ty chvilky,kdy naklonění jeho hlavy ukáže,že myslí na to,co jsme všichni v Temném rytíři udělali se vším,co nám on dal. Teď to vysílání už nikdy nebude možné. Vidím ho každý den ve svém filmovém štábu. Studuju jeho tvář,jeho hlas,jeho názor. A strašně mi chybí.
Jsme zpátky na LaSalle Street,všichni trpělivě čekají na pokračováni natáčení-obracím se na svého asistenta režie a říkám mu,aby s tím skateboardem odejel pryč ze záběru kamery. Stojí přímo před kamerou a kření se na mě-je to Heath,vlněnou čepici staženou nízko do očí,tady na ulici,živý a plný radosti. Nemůžu si pomoct a usměju se."

Natáčení-Nolan úplně vlevo,Heath alias Joker za sklem
Všimli jste si, jak zoufalý výraz Nolan měl vždy když šel přebírat za Heatha nějakou cenu? Jeho pohled vždy jasně vyjadřoval,koho by viděl radši. Tady je první a jediný úsměv při přebírání jedné z mnoha ocenění. Ti dva měli opravdu pevné a upřímné přátelství...


Tady je záběr,kdy Heath vjede na skejtu do záběru kamery. Uvidíte ho po 20 vteřinách a pak je tam ještě hned po tom se skupinkou lidí ze štábu.


Heath přijel na natáčení...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 5. srpna 2009 v 18:45 | Reagovat

Hihii, to je rošťák :-)) :-) (videa). Ale ty jo, tam vypadá jako strašnej dlouhán =-O Vím, že byl vysoký, ale teda tady to vypadá nějak extrémně až :-D :-)
Moc hezký článek a že mezi Heathem a Chrisem nebyl jen vztah herec-režisér, je hodně znát z většiny rozhovorů... :-) Ach joooo, já ho chci zpátky!! :-(

2 Lila Lila | 5. srpna 2009 v 19:25 | Reagovat

to já taky, Nine:-( a obě víme,že nejsme rozhodně jediný...vlastně jen dvě kapky v oceánu lidí,co ho chtějí zpět:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.