Cesta k Temnému rytíři

19. srpna 2009 v 11:14 | Lila |  The Dark Knight
Věci,které zvýšily horečné očekávání loňského trháku.

...aneb s čím přišla předzvěst Temného rytíře

Když Christopher Nolan začal točit,dal filmu pracovní název Roryho první polibek. Veřejnost si tedy skutečně myslela,že Nolan natáčí ,, jen" nějaký svůj další film. Pak ale prasklo,že se točí pokračování vynikajícího Batman začíná a svět dostal horečku.
Od první klapky v Chicagu se přitom musel tým zabývat mnohými překážkami. Nejprve zemřel jeden z techniků-Conway Wicklife-při natáčení akční jízdy s batmobilem. Technikovi bylo 41 let. Po přesunu do Londýna zas na plac vtrhla policie,protože při explozivní scéně se místní obyvatelé vyděsili,že došlo k teroristickému útoku. A v Hongkongu-kam letěl režisér na závěr natáčení- se štáb utkal s environmentalisty,kterým se nelíbila Nolanova výzva,aby nechali v noci rozsvíceno kvůli efektivním záběrům na město. Nakonec pomohli digitání triky,kterých režisér jinak užíval co nejméně. Jak víme,ve vrcholné scéně nechal opravdu převrátit obří náklaďák. Skutečně postavil Balea na okraj mrakodrapu. A skutečně nechal vyhodit do vzduchu existující budovu v Chicagu,která zastupovala gothamskou nemocnici.
Utajení filmu bylo skutečně dokonalé. Pak se ale začaly objevovat první náznaky té nejvelkolepější internetové kampaně v dosavadní filmové historii. Její hvězdou byl-Joker. Své obdivovatele začal zásobovat hádankami,hlavolami a souřadnicemi reálných míst v Americe,a fandové pilně luštili a organizovali výpravy, jen aby se dostávali k dalším a dalším hádankám...a občas i k pokladu,který poodhalil,co nás v kině čeká.
Zatímco se tedy natáčelo-rok 2007-běžel na setkání fanoušků San Diego Comic-con program s názvem ,,Proč tak vážně?" Na ulicích se shromáždily davy fanoušků s namalovanými obličeji stylu Jokera. Potom z ničeho nic pozvali jednoho do černého cadillaku (s poznávacími značkami Gotham City),který před ním zastavil. O chvíli později začal fanoušek křičet a vůz se rozjel. Téhož dne začaly kolovat noviny Gotham City se zprávou,že osoba považována za Jokera byla nalezena ubitá k smrti. Součástí reportáže byly fotografie z ,, místa činu" zobrazující fanouška,který byl v autě. Falešná reportáž dále uvedla,že Joker byl nalezen s hrací kartou v ruce,na níž bylo načmáráno ,,uvidíem se v prosinci". Tyto záhadné indicie-někdy záměrně zavádějící-pouze zvýšily horečné očekávání filmu.
Dále se na Den díkuvzdání objevili noviny Gotham Times s reportážemi o Batmanovi,inzeráty na gothamské banky a poslední zásah policistů. Tyto ,,noviny" nechal speciálně vytisknout Chris Nolan na propagaci Temného rytíře.
Všechno bylo připraveno k obroskému netopýřímu letu, jenže 22.1.2008 zasáhla celý svět na první pohled zcela neuvěřitelná zpráva.


Kdopak tady chybí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 23. srpna 2009 v 11:03 | Reagovat

Jak už jsem jednou psala, kéž by taková úžasná kampaň byla i u nás :-) Jinak z toho, jak tam Chris Bale stojí na tom mrakodrapu, se mi dělá zle - nesnáším výšky a tohle je fákt vysoko! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.