Joker o sobě,Batman o Jokerovi

16. července 2009 v 13:43 | Lila |  Zajímavosti
Ano,další rozhovor s Heathem a Christianem :-)

Jeden rozhovor,kde Heath mluví o Jokerovi jsem sem už dávala (archiv březen 2009). Teď sem dávám další,tentokrát kratší,ale stejně tak zajímavej :-) a je tam i pár otázek na Christiana Balea a jeho pocity ohledně Heathovo smrti. tak čtěte :-)

Daniel Robert Epstein: Jakým způsobem zahrajete Jokera?

Heath Ledger: Zkoušel jsem zvážit moje závazky vůči přípravě na něj,a protože jsem měl takové ,,protáhlé prázdniny"…rozhodně o něm mám svou představu,rozhodně mám něco v rukávu. Chtěl jsem být velmi zlověstný,démonický. Ještě je moc brzo na to, abych naplno osvětlil jeho povahu ve filmu. Rád bych to proto ještě plně neprozrazoval.DRE: Četl jste hodně batmanovských komiksů?

HL: Ne a myslím, že mi to poněkud přirozeně pomohlo. Ve skutečnosti jsem nikdy nebyl opravdový fanousek komiksů. Neopovrhoval jsem jimi, ale ani jsem je nečetl. Komiksové filmy jsem ale docela vyhledával,rád jsem si sedl a užíval si je. Tak asi proto teď opravdu cítím,že na mě není žádnej nátlak. I když to bude asi taky režisérem a kolegy (úsměv) Chris Nolan je skvělej chlap a úžasnej režisér a Christian Bale je ten nejlepší protihráč, jakého jsem si mohl přát a skvělý kamarád k tomu.DRE: Takže ste si nevzal jako inspiraci žádnej komiks? Žádnej vás neoslovil?

HL: Kameňák byl jediný,co jsem si vzal. Myslím,že to byl začátek k začátku mého Jokera.Začal jsem ho vnímat jako...to nejde vysvětlit, ale jen cítit (bezradně rozhodí rukama) hádám, že ta knížka trošičku vysvětluje,odkud Joker je,ale zase ne moc. Není tam mnoho informací o Jokerovi a jeho osamělé cestě,ale každej si o něm udělá svůj obrázek,každej ho bude vnímat nějak jinak. Joker v Temném rytíři je Joker z mého pohledu. Tak jak ho vnímám já.DRE: Měl by se tedy začít Jack Nicholson bát o svého Jokera?

HL: Nehraju Jokera stejně jako ho hrál Nicholson. To by byla blbost. Krádež. Svou roli v tom taky hrají dva rozdílní režiséři s naprosto odlišným stylem. Tim Burton to točil víc jako fantasy a Chris Nolan to pojal jako realistické drama. Líbí se mi, jak Jokera Jack Nicholson zahrál,z části také proto sem si chtěl Jokera zkusit,to mě trochu přivedlo na ten nápad jít do něj. Vzpomínám si, jak sem se na Burtonova Batmana díval a přemýšlel o tom, jaká to musí bejt zábava hrát Jokera. Jaký to musí bejt pocit sundat masku a vžít se do postavy,která nemá hranice. Ale byla by hnusná zlodějina, kdybych imitoval to,co Nicholson vytvořil.DRE: Konzultant Temného rytíře, Jerry Robinson,říká, že ste do postavy Jokera přinesl něco neuvěřitelného. Že tak jak ste ho pojal,bylo do začátku tvorby Jokera myšleno,že takový má být. To zní jako byste ho podplatil, aby tohle řekl.

HL: Pravděpodobně to tak zní,ale já na place nedělám nic jiného, než že hraju (smích) i když hodně lidí pravda říkalo,že sem opravdu dobrý.DRE: Soudě podle toho, co ,,ti ostatní říkají" z vás asi promlouvá falešná skromnost ne?

HL: (smích) záleží na úhlu pohledu. Z jejich pohledu sem neuvěřitelný, z mého dělám to, co sem dělal doteď-stávám se svojí rolí.DRE: Chtěl ste někdy předtím hrát v superhdinských filmech?

HL: Ani ne. S těma elastickýma punčochama,spodkama,ty boty..cítil bych se jen jako idiot. Nechtěl jsem a jsou tu jiní lidé,co superhrdiny zahrajou skvěle. Ale sám sebe bych nemohl brát vážně. Batmana do téhle kategorie neřadim,protože ten má temnou stránku a není čistý hrdina. On je na pomezí mezi dobrem a zlem. Proto je temný rytíř. Já prostě nemam rád plochý postavy jakou je pro mě třeba Superman. Ten je prostě dokonalej,pořád před všema o krok napřed…což sice Joker také je o krok napřed (smích) ale naprosto jinak. Pro mě je ale čistě superhrdina jen…no cítím jako bych mohl pak už dělat jen to. Mnohem radši se ubírám k padouchům,protože mam pocit,že jim můžu něco dát,stejně tak jako oni něco dávají mě. Okamžitě u nich mam nápad.DRE: Takže jste s Temným rytířem spokojený?

HL: Nadmíru. Dokončuju ho a už se strašně těšim na trojku!Chris Nolan mi ukázal,že komiksy jdou pojmout jinak. Realisticky. Originálně. Chris je vážně skvělý. A i když Temného rytíře ještě nikdo neviděl, ještě není ani dokončený,říkám vám,tenhle film přepíše světové žebříčky.

Jak řekl,tak se stalo. Bohužel už s kolegy nekráčel po koberci na celosvětové premiéře...

Herec Christian Bale,představitel Batmana,se podělil o své dojmy z Heatha Ledgera.
DRE: Váš spoluúčinkující Heath Ledger,který hraje Jokera,tragicky zemřel těsně po dotočeí filmu. Co o něm můžete říct?

CHB: Když vám někdo chybí,chcete a potřebujete o něm s někým mluvit. Byl to jedinečný člověk ,byl nakažlivý svým charakterem. Byl to dobrý chlap a já sem šťastný,že sem s nim mohl trávit čas. Byl někdo,koho jsem mohl vídat den po dni,což byl základ našemu několika měsíčnímu natáčení. Když za dlouhý čas konečně přijmete,že vás někdo navždy opustil,když vám všichni říkají,že tohle je NĚKDO,budete to chápat jako účastnický projev. Pro mě byl někdo, jako můj duševně příbuzný,moje spřízněná duše.DRE: Teď to musí být těžké...

CHB: Ano. Hlavně pro jeho dcerku. Heath si mé uznání také vysloužil tím, jak vroucně ji miloval a jak často o ní mluvil. Pro mě to má neuvěřitlený význam,sám jsem otec malé holčičky. Doufám,že Temný rytíř ukáže,že značný podíl na něm má Heathova práce. Ne jako nějaký špatný humorný cirkus po jeho smrti,který jsem pociťoval,když sem se dozvěděl o Heathově smrti. Tenhle film není nějaké soukromé domácí video. Ten film je to,co on udělal. Doufám, že ho lidé uvítají v té správné podobě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 16. července 2009 v 16:49 | Reagovat

"HL: Pravděpodobně to tak zní,ale já na place nedělám nic jiného, než že hraju (smích) i když hodně lidí pravda říkalo,že sem opravdu dobrý."

"HL: (smích) záleží na úhlu pohledu. Z jejich pohledu sem neuvěřitelný, z mého dělám to, co sem dělal doteď-stávám se svojí rolí."

Moc hezký rozhovor, nebo rozhovory :-) A poslední odpověď Heatha :'(

2 Barley Barley | Web | 17. července 2009 v 10:42 | Reagovat

jo no :( těšil se na trojku :( chjo je to nespravedlivé :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.