Temný rytíř-důkaz obrovské virální kampaně

18. května 2009 v 19:44 | Lila |  The Dark Knight
Čtyřminutové video,které vás donutí uvěřit.

Ještě než začnu ohledně té kampaně,tak mírně odbočím..Věděli jste,že poblázněné pubošky srovnávají Temného rytíře se Stmíváním a dokonce tvrdí,že upírská romance je lepší? Pche! Zaprvé, jak někdo může srovnávat dva naprosto rozdílné filmy? Zadruhé vizuální efekty a celý výsledný film TDK a Stmívání-každej vidí rozdíl mezi lacině natočeným filmem a puntičkářsky vybroušeným promyšleným filmem. Zatřetí, tržby filmů- o tom snad nemusim mluvit ne? Začtvrté herecké výkony-srovnejte herce ze Stmívání a ty z Temného rytíře. Zapáté,po Stmívání letí hlavně puberťačky,co doufají,že se jim stane podobná velká a nesmrtelná láska jako trám s naprosto dokonalým klukem-naivní že?-kdežto po Temném rytíři letí bez vyjímky celý svět. A zašesté, Stmívání je sice v určitém kruhu zájmu,ale to hlavně proto,že jsou poměrně všechny nově vydané knížky a točí se filmy. Jenomže Batman tu je od roku 1939,postupně vzlétával a zase slítával. A hlavně Joker,který je od roku 1940 na výsluní bez přestávky,pořád stejně milovaný jako před skoro sedmdesáti lety. Je obdivován až do teď- a ještě víc příznivců mu přinesl Heath Ledger. Joker je prostě minulost,přítomnost a budoucnost a Batman tu bude kroužit ještě mnoho let,kdežto Stmívání skončí podobně jako Harry Potter-pár roků mánie a pak konec...
A teď už k věci.Temný rytíř vydělal miliardu dolarů a získal dva Oscary z celkem osmi nominací, a to nepočítám další ceny. Všichni víme,že na tom má podstatný podíl Heath Ledger. Samozřejmě,že to neni celé jeho zásluha,ale podstatná ano. Temný rytíř měl virální kampaň,o které se k nám do Čech tu a tam něco zaneslo.
Až po větším prošťourání jsem pochopila, jak velká kampaň to byla. Bylo mi jasný,že existuje spousta fiktivních stránek a také že Warneři udělají to či ono, jen aby co nejvíc nalákali a myslela sem,že tohle byl další z jejich pokusů. Velký omyl.
Do této kampaně s názvem ,,Why so serious?" se zapojilo přes 10 milionů lidí ze 75 zemí světa (!!!) Pokud vám to stále nedochází:nová éra propagace proběhla (a dokonce stále probíhá). Kdy se asi připojí naše zemička? Mohli bychom také ukázat, jak moc nás Temný rytíř oslovil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 31. května 2009 v 10:11 | Reagovat

Srovnávat TDK se Stmíváním??? Cožeeeee?? Co v tý hlavě maj? :-D
Jinak fakt hustý video =-O :-) Ty jo, to jsem taky nevěděla, že ta kampaň byla až tak obrovská... :-) A moc hezká, propracovaná :-) Temnému rytíři se klaním! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.