Imaginarium Heatha Ledgera

22. května 2009 v 19:56 | Lila |  Zajímavosti
Už se na nás navždy bude šklebit jen z filmového plátna. A tak všichni netrpělivě vyhlížejí jeho poslední film. Ne,nebyl jím Temný rytíř...

Rok 2008 jednoznačně patřil Temnému rytíři a mnoho lidí si myslelo,že je to poslední film Heatha Ledgera. Omyl. Je to jeho poslední DOTOČENÝ film...Heath se po Temném rytíři pustil do dalšího projektu s názvem Imaginarium dr. Parnassus. Tento film už nestihl dotočit a stane se jeho definitvně posledním,ikdyž nepochybně zůstane Joker jako jeho největší role a přípomínka na to, jaký herec to byl. Nechybělo ale moc a Imaginarium vůbec se nemuselo dotočit. Z jednoduchého důvodu-režisér Terry Gilliam po Heathově smrti odmítal s filmem pokračovat. ,,Chtěl jsem s tím seknout,ale oni mi to nedovolili. Po Heathově smrti jsem neměl vůbec chuť pokračovat,ale všichni na mě naléhali,že to musím dokončit právě kvůlu Heathovi,že ten by to tak chtěl,"vzpomíná režisér na dobu,která pro něj byla noční můrou-jednak kvůli smrti svého přítele a oblíbeného herce a debat o sebevraždě a jednak kvůli protichůdným názorům na dokončení Imaginaria.
Gilliam výstřelky bulváru o depresích a sebevraždě nerad poslouchal. ,, Bylo to šílené! Říkal jsem si, jestli se náhodou celý svět nezbláznil. Heath vždy překypoval životní energií a radostí,nebyl to žádný neurotik a už vůbec ne nějaký zmršený pomatenec,"rozčiluje se režisér. ,, Jenže se nikdy ničeho nebál-a právě v tom byl ten problém. Sešel do míst,kam by se jiní ani neodvážili. Co víc,Heath se do nich vrhal po hlavě a věděl,že až se z nich vrátí, ještě nám o tom povypráví. A jeho smrt to byla jen blbá nehoda. Nesmyslná a hrozně hloupá nehoda Stává se to. Jako když zakopnete a praštíte se. Všichni se Heathovu smrt snaží překroutit do něčeho dramatičtějšího a přitom to nebylo víc,než jen zoufalá tragédie."
Gilliam,který už s Heathem pracoval v roce 2005 na filmu Kletba bratří Grimmů, je teď momentálně spokojený. ,,Jsem teď rád,že mám Imaginarium dotočený,protože mam tu čest jako poslední režisér uvést Heatha do kin. Ať si všichni tak připomenou,co za skvělého člověka a herce byl. Dokázal se promněňovat ve svých rolí jak chameleon-schválně srovnejte role jako Casanova a Ennis ve Zkrocené hoře. A oboje pak srovnejte s Jokerem! Jsem na toho chlapce strašně pyšný a nemohl bych být víc. Heath neměl rád Hollywood-chtěl být herec a ne celebrita a já jsem šťastný,že své přání naplnil."
A já vám tady nesu první klip k Imaginariu dr. Parnasse. Heath se do role Jokera tak vžil a tak moc si ji oblíbil,že v jeho postavě Tonyho (v Imaginariu) jsou krásně vidět Jokerova gesta a tón hlasu. Schválně se zapozorujte a zaposlouchejte-poznáte,že mu jméno Heath ,, Joker" Ledger dali zaslouženě. A pod tímto klipem je ještě trailer k Temnému rytíři-ovšem upravený Jokerem,tak schválně,co na něj řeknete :-)
Já rozhodně na Imaginarium půjdu do kina,až u nás bude (a to bude 1. října),ano samozřejmě kvůli Heathovi. Je to jeho poslední role a já se takle s ním půjdu do kina rozloučit,protože pak už ho na stříbrném plátně nikdy neuvidíme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.