Životopis-Maggie Gyllenhaal

23. března 2009 v 18:54 | Lila |  The Dark Knight
Hvezdička hrající Rachel a sestra Heathova nejlepšího přítele(který je zároveň kmotrem jeho dcery) Jakea GyllenhaalaMAGGIE GYLLENHAALMaggie Gyllenhaal patří k předním mladým herečkám své generace. Poté, co sklidila nadšené reakce filmových kritiků v souvislosti s titulní roli ve filmu Sekretářka, byla také nominována na Zlatý glóbus,

Independent Spirit Award, Chicago Film Critics' Award, Boston Film Critics' Award, National Board of Review Award a IFP/Gotham Award. Film, ve kterém si zahrála s Jamesem Sparedem, byl v roce 2002 uveden na festivalu Sundance.

Na další Independent Spirit Award byla nominována za roli ve filmu Dona Roose Šťastné konce s Lisou Kudrow a Tomem Arnoldem V tomto roce se objevila v dramatu Olivera Stonea World Trade Centre s Marriou Bello a Nicholasem Cagem, v romantickém snímku Stranger Than Fiction Marca Fostera s Willem Ferrellem, Dustinem Hoffmanem, Queen Latifanh a Emmou Thompson a hitu posledního ročníku festivalu Sundance Sherrybaby. V roce 2005 si zahrála mimo jiné ve filmu Trust the Man s JullianeMoore a Davidem Duchovnym

Během posledních let jsme ji mohli vidět ve filmu Johna Saylese Čekání na štěstí s Daryl Hannah aLili Taylor, dramatu Mikea Newella Úsměv Mony Lisy s Julií Roberts, Julií Stiles a Kirsten Dustn v krimikomedii Mistr zločinu s Diegem Lunou a Johnem C. Reyllim a Adaptaci Spikea Jonzeho.

Jako filmová herečka debutovala v roce 1992 ve filmu Vodní země s Jeremym Ironsem a Ethanem Hawkem Poté získala úlohu maskérky-satanistky v hollywoodské satiře Šílený Cecil a vedlejší roli ve fantasy thrillery Donnie Darko. Má za sebou také úspěšnou divadelní kariéru.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.