Životopis-Heath Ledger

23. března 2009 v 18:58 | Lila |  The Dark Knight
Ano,ten nejlepší nakonec.V Americe mu dali uctivé jméno-Heath ,Joker´ Ledger.Tady je životopis te největší hvězdy své doby,protože nikdo se mu nemůže vyrovnat v tom,jak pojímal všechny své postavy,hvězdy,která zhasla příliš brzy...HEATH LEDGER

Celým jménem Heathcliff Andrew Ledger se narodil v australském Perthu. Na jeho dětství bylo zvláštní snad jedině to,že jak on tak jeho starší sestra Kate dostali jména podle hrdinů románu Na Větrné hůrce.O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti

získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly "Clowning Around" (1992), "Ship to Shore" (1993) a Pot "Sweat" (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.


O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev "Roar". Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka "Paws". V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! "Two Hands" (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů,proč tě nenávidím "10 Things I Hate About You" (1999).


Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném mega hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh rytíře "A Knight's Tale" (2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer "Monster's Ball".


V dobrodružném dramatu Čtyři pírka (The Four Feathers) si zahrál jednu z hlavních rolí britského důstojníka Harryho Favershama. Tento britsko-americký, romanticko-dobrodružný příběh lásky, přátelství, odvahy a sebeobětování byl natočen v roce 2002.


V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu režie Catherine Hardwicke, jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.


Na přelomu roku 2005/2006 zaujal rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Angaa Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhaal v roli Jacka Twista. Tato role Heathovi vynesla ocenění na Oscara V roce 2006 si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova. A také jednu z hlavních rolí ve filmu Candy. V roce 2007 natočil film I´m not there, kde hrál po boku Richarda Gera, Cate Blanchett a dalších. Jeho posledním dokončeným filmem je Temný rytíř (The dark knight)kde hrál roli Jokera.U této role se vyjádřil,že se nejvíc bavil a nemohl se dočkat,až si ho znovu zahraje-prozradil,že ve třetím dílu měla být scéna,kde by byl Joker před soudem.Bohužel,už se tak nikdy nestane-ne v podání ,,skutečného" Jokera.


Dne 22.1. 2008 zemřel na neúmyslné předávkování předepsanými léky,lékař také uvedl,že možný byl i srdeční kolaps.Smutek ohledně smrti Heatha Ledgera nepolevuje-naopak.Za roli v Temném rytíři dostal Zlatý glóbus a Oscara in meroiam.První cenu převzal režisér TDK Christopher Nolan a Oscara Ledgerovi rodiče s jeho sestrou Kate.Heath Ledger měl partnerku Michelle Williams s níž má tříletou dceru Matildu.Lidé si Heatha Ledgera navždy budou pamatovat jako rozverného Jokera s čtveráckou otázkou-Proč tak vážně?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.