Životopis-Christian Bale

23. března 2009 v 18:49 | Lila |  The Dark Knight
Teď nastupuje samotný Bruce Wayne alias BatmanCHRISTIAN BALEPochází z rodiny s hereckou tradicí; jeho dědeček byl hercem a matka původně vystupovala jako cirkusová tanečnice. Jeho otec, někdejší pilot, pracuje jako finanční poradce. Ačkoliv jeho starší sestra chtěla být hudebnicí, orientoval se na ambice své druhé sestry-herečky. Oba již měly divadelní vystupy v londýnském West Endu. Uměleckou dráhu začínal jako devítiletý v TV reklamách a na divadle v Londýně.

Na TV obrazovce poprvé zaujal úlohou následníka ruského trůnu Alexandra v historickém dramatu Anastazie. Pro film ho objevil Steven Spielberg, který ho v konkurenci 4000 uchazečů obsadil do hlavní role

zhýčkaného anglického chlapce Jima Grahama, o jehož tříletém pobytu v japonském zajateckém táboře vypráví epické drama z 2. světové války podle stejnojmenného autobiografického románu J. G. Ballarda Říše slunce (Zvláštní cena Národní film. rady).

S nedávnou i vzdálenou minulostí jsou spojeny také jeho další výrazné film. postavy: gymnazista z bohaté aristokratické rodiny Thomas Berger, který je zamilován do literárně nadané dívky (Winona Ryderová), v hudebním retrofilmu Swing Kids (r. Th. Carter); Angličan Edward Rosier, ucházející se o ruku nedostupné mladé dívky (Valentina Cerviová), v psychologické adaptaci románu Henryho Jamese Portrét dámy (r. J. Campionová);

Dále si zahrál zamlklého intelektuála Laurie a přítel početné dívčí rodiny, v romantickém snímku podle stejnojmenného románu Louisy May Alcottové Malé ženy (r. G. Armstrongová); Ježíš Nazaretský v biblickém TV dramatu Marie, Matka Boží; athénský voják Demetrius v přepisu známé Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské (r. M. Hoffman).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.